Skolans personal

Ledning

kerstin_s44
Kerstin Ahlgren (KA)
Rektor
Tel: 833 75
Rum: A305
kerstin.ahlgren@atvidaberg.se

Bv9qJ_0003_s44
Dan Forsberg
(DF)
Rektor
Tel: 070-586 34 94
Rum: A337
dan.forsberg@atvidaberg.se

micke_s44
Mikael Nord (MN)
Rektor
Tel: 833 68
Rum: A314
mikael.nord@atvidaberg.se

Administration

christina_s44
Christina Alm

Systemadministratör
Tel: 833 72, 833 33
Rum: Exp
christina.alm@atvidaberg.se

chris_s44
Christina Andersson

Tel: 833 72
Rum: Exp
christina.andersson@atvidaberg.se

irene_s44
Irene Svensson

Ekonomiadministratör
Tel: 833 32
Rum: A225
irene.svensson@atvidaberg.se

Elevvård, SYV, Bibliotek

alm-ahlgren-elisabet
Elisabet Alm Ahlgren
(EAA)
Studiesamordnare IM, IMSpråk
Tel: 833 57, 070-1891077
Rum: B213
elisabet.alm-ahlgren@atvidaberg.se

carina_s44
Carina Andersson
(CAN)
Kurator
Tel: 833 59, 070-883 38 54
Rum: A317
carina.skytt-andersson@atvidaberg.se

Klicka HÄR  för mer information om mig och mitt arbete, och HÄR för länkar och telefonnummer om du eller någon vän mår dåligt.

793dw_0003_s44
Johan Dahlberg

Studie- och yrkesvägledare
Tel: 833 83
Rum: A223
johan.dahlberg@atvidaberg.se

karolina_s44
Karolina Hansson
(KH)
Bilbliotekspedagog
Tel: 833 73
Rum: Biblioteket
karolina.hansson@atvidaberg.se

carina-stahl
Carina Ståhl

Skolsköterska
Tel: 833 37, 070-2679836
Rum: A318
carina.stahl@atvidaberg.se

sBPwR_0003_s44
Malin Windolf
(MW)
Speciallärare
Tel: 833 74
Rum: B214
malin.windolf@atvidaberg.se

Lärare


Anders Ale
(AA)
Fotbollstränare
Tel: 833 47
anders.ale@atvidaberg.se

lars_bjork_s44
Lars Björk
(LB)
Lärare
Tel: 833 81
Rum: B211
lars.bjork@atvidaberg.se

Simon Berggården (SBN)
Lärare i gitarr och ensemble
Tel:
Rum:
simon.berggarden@atvidaberg.se

Jeanette Bolin (JB)
Lärare
Tel: 833 81
Rum: B211
jeanette.bolin@atvidaberg.se

Malin Bünsow (MB)
Lärare
Tel: —
Rum: A356
malin.bunsow@atvidaberg.se

inget-foto
Anders Byström
(AB)
Lärare
Tel: 833 53
Rum: A228
anders.bystrom@atvidaberg.se

carlstedt-per
Per Carlstedt
(PC)
Lärare
Tel: 833 79
Rum: A234
per.carlstedt@atvidaberg.se


Veronika Cica
(VCA)
Lärare
Tel: 833 39
Rum: A226
veronika.cica@atvidaberg.se

J8ZxD_0001_s44
Linda Dahlin
(LD)
Lärare
Tel: 833 47
Rum: A214
linda.dahlin@atvidaberg.se


Ulf Edström
(UE)
Lärare
Tel: 833 71, 833 82, 070-386 48 46
Rum: Bygg, Teknikcollege
ulf.edstrom@atvidaberg.se

NVqUb_0007_s44
Carin Edward
(CE)
Lärare (tjänstledig)
Tel: 833 82
carin.edward@atvidaberg.se

inget-foto
Anna Elg
(AE)
Lärare
Tel: 833 54
Rum: A345
anna.elg@atvidaberg.se

MxXuf_0005_s44
Henrik Eneroth
(HER)
Lärare
Tel: 833 47
Rum: A214
henrik.eneroth@atvidaberg.se

evudottir-erna
Erna Evudóttir
 (EE)
Lärare
Tel: 833 54
Rum: A345
erna.evudottir@atvidaberg.se

py5De_0003_s44
Christina Ericsson
(ME)
Lärare
Tel: 833 72
christina.ericsson@atvidaberg.se

SONY DSC
Fredrika Eriksson (FE)
Lärare
Tel: 833 82 (TC), 833 55
Rum: A236
fredrika.eriksson@atvidaberg.se

inget-foto
Lars Fredriksson 
(LF)
Lärare
Tel:
Rum:
Mejl: lars.fredriksson@atvidaberg.se


Oscar Friström
(OF)
Lärare
Tel: 833 39
Rum: A226
oscar.fristrom@atvidaberg.se

inget-foto
Johanna Färnqvist (JFT)

Lärare i sång och ensmble
Tel: —
Rum: —

inget-foto

Christina Grimsell (CG)
Danslärare
Tel: —
Rum: —
Mejl: christina.grimsell@kinda.se

inget-foto

Wazhma Hasanzai Farahi (WHF)
Studiehandledare (Dari)
Tel: A354
Rum: 070-0718981
wazhma.hasanzai-farahi@atvidaberg.se

ivarsson-tomas
Tomas Ivarsson
 (TI)
Lärare
Tel: 833 82
Rum: El, Teknikcollege
tomas.ivarsson@atvidaberg.se

laister-klaudia
Klaudia Laister
(KL)
Lärare
Tel: 833 86
Rum: A235
klaudia.laister@atvidaberg.se

annica_s44
Annica Lindvall
(AL)
Lärare
Tel: —
Rum: B215
annica.lindvall@atvidaberg.se


Andreas Malmqvist
(AM)
Lärare
Tel: 833 79, 070-2200398
Rum: A234
andreas.malmqvist@atvidaberg.se


Joakim Moberg
(JM)
Lärare
Tel: 833 82, 833 71
Rum: Bygg, Teknikcollege
joakim.moberg@atvidaberg.se

inget-foto
Abdulkadir Mohamud 
(AMD)
Studiehandledare/Modersmålslärare (somaliska)
Tel: 076-4328017
Rum:
abdulkadir.mohamud@atvidaberg.se

Ee9RY_0003_s44
Johan Nicklasson
(JN)
Lärare
Tel: 833 55
Rum: A236
johan.nicklasson@atvidaberg.se

ann_s44
Ann Nielsen
(AN)
Lärare
Tel: 833 52
Rum: A217
ann.nielsen@atvidaberg.se


Alf Nilsson 
(ANI)
Lärare
Tel:
Rum:
Mejl: alf.nilsson@atvidaberg.se

goran_s44
Göran Nyberg
(GNG)
Lärare
Tel: 833 53
Rum: A228
goran.nyberg@atvidaberg.se

inget-foto
Markus Otternäs
(MO)
Golftränare
Tel: —
Mejl: markus.otternas@atvidaberg.se

inget-foto
Guillermo Peña Cedeño
 (GPC)
Lärare
Tel: —
Rum:
guillermo.pena-cedeno@atvidaberg.se

pettersson-annika
Annika Pettersson
(AP)
Lärare
Tel: 833 54
Rum: A345
annika.pettersson@atvidaberg.se

annie-ringsgard
Annie Ringsgård
 (AR)
Lärare
Tel: 833 86
Rum: A235
annie.ringsgard@atvidaberg.se

rudin-mikael

Mikael Rudin (MRU)
Lärare
Tel: 833 71, 833 82, 070-1306054
Rum: Bygg, Teknikcollege
Tel: 833 70
mikael.rudin@atvidaberg.se

torje_s44
Törje Sundberg
(TSG)
Lärare
Tel: 833 82
Rum: El, Teknikcollege
torje.sundberg@atvidaberg.se


Ulla Sundén

Lärare, VUX
Tel:
Rum: A312
ulla.sunden@atvidaberg.se


Rebecca Tillgren
(RTN)
Lärare
Tel: —
Rum: B215
rebecca.tillgren@atvidaberg.se

inget-foto
Erik Valegård
(EV)
Lärare
Tel: 833 81
Rum: B211
erik.valegard@atvidaberg.se

vikman-helen
Helen Vikman
(HV)
Lärare
Tel: —
Rum: B237
helen.vikman@atvidaberg.se

anders_wallgren_s44
Anders Wallgren
(AWN)
Lärare
Tel: 833 82
Rum: Te, Teknikcollege
anders.wallgren@atvidaberg.se

wigg-helena
Helena Wigg
 (HW)
Lärare
Tel: 833 54
Rum: A355
helena.wigg@atvidaberg.se

inget-foto
Marina Wretman
(MWN)
Lärare
Tel:
Rum:
Mejl: marina.wretman@atvidaberg.se